سیستم صدا رستوران

سیستم صوتی مناسب رستوران و فست فود ها

 غذای لذیذ در کنار سیستم صدا رستوران با موسیقی متبوع 

سیستم صدا برای رستوران های خوب می‌بایست تأثیر خوبی روی مشتریان خود بگذارند و فضای رستوران را دلچسب و جذاب کنند. این رستوران‌ها معمولاً از دکوراسیون زیبایی بهره‌مند بوده و با پخش موسیقی لحظاتی خاطره انگیز برای مشتریان خود ثبت می‌نمایند. سیستم صوتی به عنوان پخش کننده موسیقی وظیفه اصلی را در رساندن موسیقی به گوش مشتریان خواهد داشت.

سیستم صدا برای رستوران با طراحی مدرن و خلاقانه

رستوران‌های امروزی دارای طراحی‌های خلاقانه و مدرنی هستند. سیستم صوتی نیز بخشی از دکوراسیون یک رستوران می‌باشد. با توجه به این مسئله نیاز می‌باشد تا بلندگوها نیز از این طراحی پیروی کنند تا دچار چندگانگی در طراحی‌ها نشوند. ما از بلندگوهایی استفاده می‌کنیم که توسط بهترین مهندسان اسپانیایی طراحی شده‌اند.

سیستم صوتی و هم‌خوانی آن با فضا

سیستم‌های صدا مشخصا بلندگو‌ها دارای طراحی‌های گوناگونی هستند. این تنوع به دلیل تنوع فضاهای موجود می‌باشد. شما می‌توانید با توجه به فضای خود بلندگوی مناسب فضای خود را انتخاب نمایید تا باعث به هم ریختگی هارمونی فضا نگردد.

پخش صدای با کیفیت

سیستم صوتی رستوران باید دارای کیفیت مطلوبی باشد تا با حداقل ولوم صدایی بالانس و جذاب پخش نماید تا مشتریان رستوران موسیقی پس زمینه را به راحتی شنیده و ایجاد نویز به دلیل ننماید. سیستم صوتی‌های ما دارای کیفیت فوق العاده‌ای بوده و در بهترین رستوران ها دنیا استفاده شده است.

چرا سیستم صوتی در رستوران‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است؟

موسیقی تاثیر بسزایی در رفتار و عملکرد مشتری دارد. به طور مثال هنگامی که مشتری در انتظار آماده سازی سفارش خود است با پخش یک موزیک می توان تحمل انتظار را برای او راحت تر کرد. همچنین موزیک ملایم موجب افزایش اشتها و لذت بیشتر در زمان غذا خوردن می شود. کاربرد دیگر سیستم صوتی در رستوران پیج کردن می باشد. که بسیار پرکاربرد است. دربرخی از رستوران‌ها ممکن است شاهد این بوده باشید که در بعضی از مناطق رستوران صدا بسیار ضعیف به گوش می رسد و حتی برعکس صدا بسیار بلند و آزاردهنده شنیده می شود. با انتخاب سیستم صوتی خوب می توانید از بروز این نوع مشکلات جلوگیری نمایید. 

انواع تجهیزات سیستم صوتی رستوران

  • اسپیکر
  • آمپلی فایر
  • سیستم پیجینگ
  1. اسپیکرها

همانطور که می دانید اسپیکرها وسیله‌ای هستند که صدا را با وضوح و کیفیت بالا به گوش می رسانند و لذت و حس وحال آن موزیک را برای شنونده تلقی می کنند، از همین رو انتخاب یک اسپیکر خوب بسیار حائز اهمیت است. اسپیکرها پرکاربردی ترین تجهیزات سیستم صوتی رستوران هستند که به چند دسته سقفی، ستونی و دیواری تقسیم شده اند.

 

 

 

بلندگو سقفی

رستوران‌ها محوطه‌ای باز و محوطه بسته دارند. در محوطه‌های بسته بهتر است از اسپیکرهای سقفی استفاده نمود زیرا موجب پخش صدا به صورت یکنواخت و با کیفیت بالا در تمامی مناطق رستوران می شود. اگر می خواهید اسپیکرهای شما در فضا دیده نشوند می توانید از مدل تو کار این بلندگو استفاده نمایید که قابلیت جاسازی در سقف را دارد. قیمت مناسب این دسته از بلندگوها یکی از مزیتهای آنها به حساب می آید.

 اسپیکر ستونی

در رستوران‌های سر پوشیده می توان از اسپیکرستونی معمولی استفاده کرد. اما در فضاهای باز بدلیل رویداهای طبیعی مانند بارش باران، اسپیکرهای ضد آب گزینه مناسبی می باشند. از اسپیکرهای ستونی معمولا به عنوان سیستم پیجینگ استفاده می شود.

اسپیکرهای دیواری

اسپیکرهای دیواری نیز همچون اسپیکرهای ستونی حالت معمولی و حالت ضد آب دارند.

آمپلی فایرها

برای داشتن صدایی با وضوح و کیفیت بالا نیاز به وجود یک تقویت کننده دارید. آمپلی فایرها صدای ورودی را تقویت می کنند و بدون هیچگونه نویزی پخش خواهند کرد. یکی از ویژگی‌های مهم آمپلی فایرها زون بندی هست که به کمک آن می توانید در نقاط مختلف رستوران  صدا را کنترل نمایید. اتصال AUX و USB  نیز از آپشن‌های آن محسوب می شود. برخی از آمپلی فایرها چند ورودی دارند که امکان تقویت چند بلندگو را به شما می دهد. توجه داشته باشید که اگر شما بهترین اسپیکر را هم خریداری نمایید اما آمپلی فایر خوبی انتخاب نکنید، کیفیت صدای خوبی نخواهید داشت.

سیستم پیجینگ

در رستوران‌ها زمانی که تعداد مشتریان افزایش می یابد برقراری ارتباط و رسیدگی به مشتری سخت خواهد شد. اما با استفاده از سیستم پیجینگ می توان به راحتی شرایط را مدیریت کرد. به طور مثال زمانی که غذا آماده تحویل گرفتن است از طریق سیستم پیجینگ به مشتری یا گارسون اطلاع رسانی می شود.