سیستم صوتی کافی شاپ و سفره خانه

سیستم صدا مناسب کافه‌ها، کافی شاپ‌ها و سفره خانه‌ها

یک میز و صندلی، فنجانی قهوه و یک موسیقی دلنشین با سیستم صوتی کافی شاپ از شرکت اکلر

سیستم صوتی کافی شاپ و کافه، یک محیط عالی برای دور هم جمع شدن، دو یا چند نفره همراه با لذت بردن از خوراکی‌های مختلف و موسیقی ملایم می باشد. سیستم صدا خوب در کنار موسیقی دلنشین، فضای یک کافه یا کافی شاپ را آرامش بخش و خاطره انگیز می‌نماید. سیستم صوتی به عنوان پخش کننده موسیقی پس زمینه، می‌بایست صدایی با کیفیت و حداقل صدا به گوش مشتریان برسد.

هویت ظاهری فضا

با توجه به طراحی کافه و کافی شاپ‌ها بر اساس هویت نیاز است، تجهیزات صوتی مورد استفاده از طراحی‌های مدرن و متنوع بهره گیرند. تا براساس نوع طراحی صورت گرفته، بلندگو مورد نیاز انتخاب گردد. محصولات ما توسط بهترین مهندسان اسپانیایی طراحی و دارای صدایی فوق العاده می‌باشند.

دلایل استفاده از سیستم صوتی در کافی شاپ‌ها

شما یک کافی شاپ بدون سیستم صدا را تصور کنید، صدای مردم و همچنین غذا خوردن آنها موجب هرج و مرج و کلافگی می شود و این شرایط برای مشتری خوشایند نخواهد بود. بنابراین استفاده از یک سیستم صوتی با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. سیستم صوتی نقش بسیار مهمی در مشاغلی مانند کافی شاپ و رستوران‌ها دارد، که هدف آنها ایجاد فضایی آرامش بخش هنگام صرف غذا و نوشیدنی برای مشتریان خود است. کافی شاپ‌ها محل مناسبی برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی است تا مدتی را به دور از دغدغه و سختی‌های زندگی در کنار هم با شادی بگذرانند. پخش یک موسیقی خوب و با کیفیت می تواند به ماندگار ماندن کافی شاپ در ذهن مشتری‌ها کمک کند و آن مکان را به پاتوق همیشگی تبدیل کند. کاربرد دیگر سیستم صوتی کافی شاپ، استفاده در امور پیجینگ هست. هنگامی که سفارشی آماده تحویل شد با پیج کردن، مشتری و یا گارسون متوجه این موضوع خواهند شد.

تجهیزات مناسب سیستم صوتی کافی شاپ و سفره خانه

بلندگوهای متنوع برای فضاهای مختلف با سیستم صوتی مناسب کافی شاپ

سیستم صوتی از تجهیزات مختلفی تشکیل شده است از جمله آنها می توان به اسپیکرها اشاره نمود. با انتخاب اسپیکر خوب می توانید صدایی با کیفیت و وضوح بالا به گوش مشتریان خود برسانید. با توجه به داشتن فضای متعدد کافی شاپ که شامل قسمت ورودی، سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه و فضای بیرونی می‌شود نیاز است با توجه به نوع فضا، بلندگوی متناسب با آن فضا انتخاب شود. سایت رسا با ارائه بلندگوهای متنوع  دست شما را در انتخاب باز گذاشته است. اسپیکرها انواع مختلفی دارند.

 

بلندگو سقفی

اسپیکر سقفی همانطور که از نام آن پیداست بر روی سقف قرار می گیرد و از همین رو فضای کمی را اشغال می کند و همینطور جلوه زیبایی را به کافی شاپ شما می بخشد. دو نوع اسپیکر سقفی توکار و روکار وجود دارد که توکار برای کافه‌های سر پوشیده مناسب تر می باشد. این مدل بلندگو درون سقف قرار می گیرد و فضای بسیاری برای پخش موزیک‌هایی با ولوم بالا دارد. اما در صورتی که امکان سوراخ کردن دیوار نبود شما می توانید از مدل روکار این اسپیکر استفاده نمایید.

بلندگو دکوراتیو

  اسپیکر دکوراتیو از جمله بلندگوهای پر کاربرد در سیستم صوتی هست که هم می توان به عنوان سیستم پیجینگ کافه و هم برای پخش موزیک از آن استفاده نمود. حجم صدایی که از این اسپیکر پخش می شود به بلندگوی داخلی درون آن بستگی دارد. هر چه سایز بلندگو بزرگتر باشد حجم صدا نیز افزایش می یابد. دکوراتیوها دو مدل اهمی و ولتی دارند. باندهای ولتی دارای ترانس مچینگ هستند. استفاده از یک آمپلی فایر برای اتصال چند اسپیکر یکی از مزایای این مدل اسپیکر است. نمونه دیگر، دکوراتیو اهمی است که دارای کراس آور داخلی می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است. 

سیستم صوتی مناسب اجرای زنده برای کافی شاپ و سفره خانه

برای آنکه افراد را به مشتریانی شاد و وفادار و همیشگی تبدیل نمایید باید فضای موسیقی خوب و خاطره انگیزی برای آنها فراهم سازید. بهترین راه حل برای این موضوع اجرای زنده می باشد. برای این منظور به تجهیزات ویژه نیاز دارید.

میکسرها

یکی از ابزارهای مهم صدا برداری در اجرای زنده، میکسر صدا هست. میکسر یک یا چند سیگنال صوتی را با هم ترکیب می کند و آنها را به آمپلی فایر یا بلندگوها ارسال می کند. علاوه بر ترکیب صدا، کاربردهای دیگر مانند تنظیم، تقویت و مدیریت صدا را نیز انجام  می دهد.

آمپلی فایرها

یکی دیگر از تجهیزات اصلی سیستم صوتی کافی شاپ، تقویت کننده یا همان آمپلی فایر است. آمپلی فایرها سیگنال صوتی را تقویت کرده و به بلندگوها ارسال می کند. به کمک آنها می توانید موزیکی بدون نویز و با کیفیت  بالا گوش دهید. هنگام خرید آمپلی فایر توجه نمایید که قابلیت زون بندی داشته باشد. قابلیت زون بندی، امکان پخش و تنضیم صدا و موزیک در هر بخش از کافه را به شما خواهد داد. اگر پروژه‌ شما دارای چند اسپیکر است آمپلی فایری را خریداری نمایید که امکان تقویت چند اسپیکر را داشته باشد.  

سیستم پیجینگ کافی شاپ و سفره خانه

در کافه یا رستوران برای مطلع کردن مشتری از زمان تحویل غذا نیاز به وجود سیستم پیجینگ است. به کمک این سیستم علاوه بر اطلاع رسانی، برای هشدار زمان وقوع خطر نیز کاربرد دارد. سیستم پیجینگ شامل بلندگو، آمپلی فایر و میکروفن هست. آمپلی فایر  صدا را از میکروفن دریافت کرده و پس از تقویت صدا را به بلندگوها ارسال می کند. بهترین میکروفن برای پیجینگ میکروفن‌های رومیزی هستند که از یک دکمه به عنوان پیش زنگ برخوردار است.

مزایای سیستم پیجینگ

  • برای پخش پیام به مکانیزم اختصاصی احتیاجی نیست.
  • سرعت ارسال پیام گروهی، به شبکه تلفن محلی بستگی دارد.
  • امکان ارتباط گروهی امن را برای شما فراهم می کند.

  

ویژگی‌هایی که سیستم صوتی کافی شاپ باید داشته باشد

  • در مکان‌هایی مانند رستوران‌، کافی شاپ‌ و سفره خونه‌ها یکی از راه‌های جذب مشتری پخش موزیک خوب و اجرای زنده است که لازمه آن استفاده از یک سیستم صوتی با کیفیت و مناسب محیط می باشد. هر چه کیفیت تجهیزات صوتی بالاتر باشد موزیک شما نیز واضح تر و بدون نویز به گوش مشتری می رسد.
  • سیستم صدا خوب باید صدایی یکنواخت و بدون قطعی، موسیقی را در کل کافه پخش کند. اگر موزیک یکسان در تمام نقاط کافه پخش نشود و در بخشی صدا بلند و در بخش دیگر صدا ضعیف به گوش برسد خوشایند نخواهد بود و ممکن است بر نظر مشتری اثر منفی بگذارد.
  • سیستم صوتی باید دارای قابلیت زون بندی باشد، که بتوان در بخش‌های مختلف کافی شاپ یا سفره خانه با توجه به شرایط موسیقی مورد نظر را پخش و کنترل نمود.